Rodzaje wykładzin.

 Ci, którzy są na etapie wykończenia swojego mieszkania lub przestrzeni biurowej zastanawiają się, który z rodzajów wykładziny będzie najlepsza inwestycją dla ich pomieszczenia. Wykładziny dywanowe to rodzaj materiału, który przykrywa surowa podłogę i dla każdej przestrzeni możemy dostosować inny rodzaj wykładziny. Poniżej przedstawiamy i lekko charakteryzujemy najbardziej popularne z wykładzin, które możemy spotkać codziennie, a nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

  1. Wykładziny do biura kładzione są w dwóch rodzajach; w rolce lub w płytkach, w zależności od potrzeby otrzymanego efektu. Jeśli decydujemy się na wykładziny w rolkach, możemy liczyć na nieco większe „kawałki” materiału, aniżeli w przypadku wykładzin kładzionych w płytach. Te pierwsze mogą mieć rozmiar nawet 4mx5m. Jednakże liczyć się musimy z faktem, że wykładziny kładzione w płytkach są dużo trwalsze od dłuższych. Dodatkowo montowane są przy pomocy płyny antypoślizgowego.
  2. Kolejnym z rodzajów wykładzin, są wykładziny w płytkach, które nadają się nie tylko do wykorzystania w biurze, ale także przy innych większych powierzchniach użytkowych. Cechują się one dużą odpornością oraz wytrzymałością, głównie dzięki temu, że mają spód bitumiczny. Najczęściej wykorzystuje się je przy przestrzeniach biurowych. Tam, gdzie jest skomplikowania powierzchnia i trudno jest położyć duży kawał wykładziny, płytki doskonale zdadzą egzamin. Są małe i bardzo praktyczne, a ponadto są wytrzymale, tak więc doskonale nadają się do powierzchni, gdzie narażone są na szybkie zużycie.

    sxc.hu
    sxc.hu
  3. Wykładziny hotelowe to chyba jeden z najbardziej znanych rodzajów wykładzin. W tym przypadku zazwyczaj używa się wykładzin „z metra” czyli tych mniej skomplikowanych. Można zaryzykować stwierdzeniem, że jest to nieodzowny element każdego hotelu.  Bardzo często dba się, by wykładzina hotelowa była piękna i zadbana to znacznie podwyższa rangę hotelu czy pensjonatu.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

  • Krystian

    Szkoda, że w sprzedaży są też wykładziny niskiej jakości, powinni jakoś o to zadbać w większym stopniu.

Wypowiedz się na ten temat