Rzeczoznawca a kupowanie mieszkania

Wiele młodych małżeństw staje u progu podjęcia ważnej decyzji dotyczy ona przede wszystkim kupna mieszkania, w którym zamieszkają wspólnie. Jest to dla nich dość poważny problem, bo wiąże się przede wszystkim z koniecznością zgromadzenia wielkiego kapitału, który w całości przeznaczony zostanie na kupienie mieszkania. Mało kogo będzie stać na to, aby za gotówkę kupić takie mieszkanie. Większość osób będzie mogła zdecydować się na nie jedynie za pośrednictwem kredytu hipotecznego. Ten w żadnym razie nie będzie łatwy do spłacenia, bo będzie wiązał się przede wszystkim z koniecznością spłacania tych pieniędzy przez kilkanaście kolejnych lat. Jak widać nie jest to szczególnie łatwe i większość osób będzie musiała radzić sobie przez cały czas z problemem, który polegać będzie głównie na terminowym splataniu rat. Wiemy, że życie jest nieprzewidywalne i może okazać się, że będziemy potrzebowali dodatkowych pieniędzy – w takim przypadku konieczne stanie się zdecydowanie jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Ponadto dochodzi również do takich rzeczy jak zwolnienia z pracy. Jeżeli stracimy zatrudnienie to spłacanie kredytu będzie dla nas niemożliwe. Musimy mieć zawsze coś w zapasie, aby właśnie w takich sytuacjach móc z tego skorzystać.

Zdolność finansowa

Jeżeli zależy nam na tym, aby otrzymać pieniądze z banku w postaci kredytu to będziemy musieli się postarać, aby uzyskać w ogóle zdolność finansową. Wpływ na nią ma chociażby historia kredytowa, ilość zarabianych pieniędzy czy rodzaj umowy na jaką pracujemy. Istotny jest też wiek oraz liczba osób, które będą brały udział w podpisywaniu takiego kredytu. Dla banku ważna będzie przede wszystkim wycena takiego obiektu. Musi mieć pewność, że jest on wart więcej lub tyle samo ile wynosi jego wartość rynkowa. Często zdarza się tak, ze w developer sztucznie szacuje koszt takiego domu i żąda za niego więcej niż naprawdę jest wart. Dlatego tak ważne jest, aby rzeczoznawca majątkowy Oleśnica był w stanie określić ile dana nieruchomość jest warta.

Kupno mieszkania to ogromne koszta (sxc.hu)
Kupno mieszkania to ogromne koszta (sxc.hu)

Formalności

Jeżeli okaże się, że wszystko jest w porządku i cena mieszkania jest zgodna z tym co zostało oszacowane przez rzeczoznawcę to możliwe stanie się dopełnienie wszystkich formalności. Pieniądze na konto dewelopera będzie wpływało w kilku różnych transzach. Dzięki temu po każdym etapie będziemy mieli pewność, że wszystko jest przeznaczone na odpowiedni cel i nie będzie dochodziło do powstawania problemów. Dla większości osób jest to ważne, bo samo już kupowanie mieszkania jest dość straszną decyzją. Warto jest zabezpieczyć się na wypadek sytuacji losowych. Na przykład ubezpieczyć taki kredyt od straty pracy. Wtedy będziemy mogli poradzić sobie znacznie lepiej jeżeli coś takiego przydarzy się również nam. Ciekawe jest też skorzystanie z możliwości wzięcia urlopu dla kredytu. Można wtedy przez kilka mieszący odroczyć termin płatności np. wtedy, gdy będziemy mieli inne wydatki, które nie cierpią zwłoki a niestety pokrywają się z pieniędzmi, które będziemy musieli oddać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat