Jaki samochód będzie najlepszy do pracy?

Każdy z nas pracuje jakiś kawałek od swojego domu. Dojechać do pracy jakoś trzeba, a musi to być w miarę oszczędne. Gdy jest to zaledwie kilka kilometrów, to warto skusić się na zdrowy styl życia i wybrać rower. Rowerem może nie dojedziemy tak szybko, ale zadbamy w ten sposób o własne zdrowie. Alternatywą mogą być autobusy, które również na dłuższą metę wychodzą tanio, ale na przystanek trzeba jakoś dotrzeć. Najlepszy co prawda będzie samochód, tylko problem w tym że samochód musi być w miarę oszczędny.

Miejski samochód

Gdy nasze miejsce pracy jest wystarczająco blisko, to warto zainwestować w mały, miejski samochód. Ważne jest aby jego paliwem była benzyna albo gaz. To dlatego, że tego typu samochody lubią krótkie podróże i nie spalają przy tym zbyt wiele paliwa. Lekka konstrukcja także korzystnie wpływa na spalanie. Minusem będzie tylko komfort podróży, bo wiadomo, że im większy samochód tym bardziej komfortowa podróż. Jednak gdy auto ma służyć tylko jako dojazd do pracy lub do małych wypadów na zakupy to będzie doskonały wybór.

samochód miejski (pixabay.com)

Silnik wysokoprężny

Wiele osób będzie się kłóciło w tym momencie, że silniki diesla mają niższe spalanie i będą bardziej oszczędne na takich trasach. Z jednej strony jest to prawda, bo rzeczywiście diesel zawsze spali mniej, ze względu na ogólną sprawność silnika. Niestety plusy na tym się kończą, bo silniki diesla nie lubią krótkich dystansów. Przez to można w dużo krótszym czasie doprowadzić do ich awarii, a jak wiadomo części do tych silników są nieco droższe. Inaczej jest gdy do pracy mamy 20 lub więcej kilometrów, to wtedy silnik diesla sprawdzi się dużo lepiej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat