Samodzielna budowa domu

Budowanie własnego domu od podstaw ma kilka niewątpliwych zalet. Przede wszystkim dzięki temu jesteśmy w stanie wszystko dokładnie kontrolować i mieć możliwość decydowania na każdym etapie budowy. Ponadto w ten sposób redukujemy koszty, ponieważ w większości przypadków rezygnujemy z konieczności wynajmowania ekipy budowlanej, której wynagrodzenie jest największym kosztem. Budowanie domu jest trudne – nie oszukujmy się. Tylko osoby mające o tym pojęcie będą w stanie wszystkim zająć się same, bo musimy zrobić wszystko w taki sposób, aby spełniało wymagania budowlane. W tym również takie rzeczy jak łącza elektryczne, rurociągi itd. Są to przeczy wymagające pewnych umiejętności, których z reguły nam brakuje. Jeżeli jednak się zaweźmiemy i będziemy ciężko pracowali to będziemy w dość krótkim czasie wszystkim się zająć. Oczywiście praca będzie żmudna, bo większość osób może zająć się tym dopiero po powrocie z pracy. Dlatego tak naprawdę zostanie nam niewiele czasu na to, aby wszystkim się zajmować i zabierze nam to cały wolny czas.

Prace budowlane

Jeżeli chcemy w łatwiejszy i znacznie szybszy sposób wybudować swój dom to powinniśmy się zdecydować na rozwiązania, które wykonywane są z drewna. Jest to tzw. technologia kanadyjska. Dom budowany jest w całości z prefabrykowanych elementów, które są jedynie przywożone na miejsce budowy i montowane. Dzięki temu całość prac jest zdecydowanie tańsza, bo nie musimy spędzać masy czasu, aby taki dom wybudować. Po prostu montujemy i trwa to góra kilka dni. Jeżeli pojawią się dodatkowe problemy to czas może się wydłużyć, ale też nie jakoś znacznie. Dlatego jeżeli chcemy mieć możliwość szybkiego zamieszkania to powinniśmy to właśnie robić. Nawet jeżeli i samodzielnie będziemy stawiali taki dom to ważna rzeczą będzie, aby dach został wykonany prawidłowo. Jest to trudne i być może lepiej jest zatrudnić do tej pracy osobę, która zna się na tego rodzaju pracach.

Murowanie domu (sxc.hu)
Murowanie domu (sxc.hu)

Montaż dachu

Dzięki temu nasz dach będzie stabilny i zaizolowany. Nie chcemy mieć później problemów z jego nieszczelnością. Dlatego wiązary powinny zostać wykonane w firmie, która się tym specjalizuje. Montaż też nie powinien zająć zbyt długo, bo są to osoby doświadczone, które już nie raz miały okazje montażu stropu. Całość będzie wykonana w dokładny sposób, przez co trwałość będzie naprawdę wysoka i przez lata nie powinniśmy mieć z nim najmniejszych problemów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat