Silny patriotyzm polskiego społeczeństwa

Mistrzostwa Europy to świetna okazja do tego, aby pokazać jak bardzo jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Powinniśmy wykazać się kibicowskim duchem i pokazać, że naprawdę wierzymy w zwycięstwo. Nasza drużyna narodowa do tej pory pokazała sporo. Wiele osób zaczyna uważać, że to właśnie my możemy dojść naprawdę daleko. Jeżeli tak się stanie to turniej przejdzie do historii jako ważne wydarzenie polskiego futbolu. Do tej pory nigdy nie udało się nam wyjść z grupy, ale teraz udało się nam to osiągnąć bez większych problemów. I to mimo tego, że naprawdę mieliśmy trudnych przeciwników. Powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami, bo od setek lat udowadniamy wszystkim narodom, ze jesteśmy niezłomni i nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Potrafimy pokazać światową klasę we wszystko, za co się zabieramy. Jesteśmy pracowici i zawsze dążymy do tego, aby sprawy zostały dociągnięte do końca. Mimo wielu upadków nie poddajemy się, ale konsekwentnie staramy się dążyć do celu.

Duma narodowa

Obecnie mamy okazję do tego, aby beż żadnego zażenowania chwalić się tym jakiej jesteśmy narodowości. Na co dzień wywieszanie patriotycznych haseł czy też flag mija się z celem, ale w przypadku tak ważnego święta sportowego jest to nawet nasza powinność. Im mocniej kibicujemy tym bardziej czujemy się wspólnotą. Warto wykorzystać ten nastrój i również zaopatrzyć się w gadżety, które pozwolą nam na pokazanie swojej przynależności narodowej. W przypadku piłki będą to przede wszystkim szaliki i flagi. Nie zapominajmy również o możliwości zakupienia stroju reprezentacji Polski, jak również zapatrzenia się w koszulki patriotyczne. Jest to wspaniała okazja, do tego, aby wczuć się w klimat wielkiej imprezy, na której to Polacy graja pierwsze skrzypce. Na ten czas powinniśmy porzucić wszystkie podziały i cieszyć się z tego, że tak wiele możemy osiągnąć. W tym czasie nie liczy się nic poza sukcesami, a zwady i polityczne gry odchodzą mocno na kolejny plan. Nie psujmy tej atmosfery i nie przechodźmy wobec tego obojętnie.

Papież Polak (sxc.hu)
Papież Polak (sxc.hu)

Wspaniały naród

Patriotyzm warto okazywać nie tylko w czasie zawodów piłkarskich, ale również na co dzień. Powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami i możemy żyć w tak wspaniałym świecie. Coraz więcej obcokrajowców przekonuje się o tym i chętnie przyjeżdża do Polski. Teraz tylko brakuje tego, abyśmy samo dojrzeli to, że jesteśmy wartościowi. Nie powinniśmy mieć zupełnie żadnych kompleksów na tle innych krajów. Mamy również wspaniałą historię, która pełna była zwycięstw mimo beznadziejnych sytuacji. Walczyliśmy dzielnie nawet wtedy, gdy odebrali nam narodową tożsamość i próbowali stłamsić nasz patriotyzm. Nigdy nikomu to się nie udało i jeżeli będzie taka potrzeba to zjednoczymy się we wspólnej sprawie. Każde święto narodowe powinno być obchodzone hucznie. Jest to żywy dowód na to, że udało się nam coś osiągnąć i że jako państwo liczymy się na całym świecie i z roku na rok wzbudzamy coraz więcej emocji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat