Ślub małym kosztem

To nie prawda, że ślub musi być wydatkiem na które przeznaczymy całe oszczędności naszego życia. Nie musimy również decydować się na wesele fundowane przez rodziców. Istnieje klika sposobów na zredukowanie kosztów wesela.

Starannie przygotuj listę gości
Jeśli marzy Wam się wielkie wystawne przyjęcie, chcecie na nie zaprosić kilkaset osób i mieć wszystkie dodatki i dekoracje będzie Wam bardzo ciężko zmniejszyć koszty wesela.  Sytuacja staje się znacznie prostsza gdy nie macie tak dużych wymagań. Wówczas grono gości można zawęzić. Nie trzeba od razu decydować się do zaproszenia jedynie rodziców i świadków, ale jeśli wystarczy nam w tym dniu obecność najbliższej rodziny i przyjaciół to automatycznie koszty robią się niższe niż w przypadku zaproszenia 200 osób.

Nie przepłacaj
Ceny za wynajęcie Sali weselnej są bardzo wysokie, dlatego świetnym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia w nowym lokalu, który dopiero zaczyna swoją działalność i zachęca klientów niskimi konkurencyjnymi cenami. Jeśli mamy taką możliwość i organizujemy ślub latem warto zastanowić się nad przyjęciem pod gołym niebem, np. w ogrodzie pod namiotami. Fantastyczne wspomnienia gwarantowane. Bądźmy jednak przygotowani na nagła zmianę pogody.

dancing(sxc.hu)
dancing(sxc.hu)

Wybór odpowiedniej oprawy muzycznej
Muzyka jest bardzo ważna i w dużej mierze decyduje o atmosferze na przyjęciu. Jednak wynajęcie kapeli to koszt kilku tysięcy złotych. Jeśli bardzo zależy nam na tym by na naszym weselu grał zespół muzyczny poszukajmy wśród bliższych i dalszych znajomych, wtedy na pewno możemy liczyć na rabat. Natomiast gdy nie mamy takich wymagań dobrym pomysłem jest wynajęcie DJ’a. Znacznie zmniejszy to koszty, a wrażenia wcale nie musza być gorsze niż w przypadku kapeli. Z DJ’em zawsze można dokładnie ustalić odpowiedni dla nas repertuar i zawrzeć w nim ulubione utwory.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat