Sporty motorowe

Wszelkiego rodzaju sporty motorowe to w dzisiejszych czasach coś, co może być świetnym sposobem na dostarczenie sobie odpowiedniej dawki adrenaliny. W wielu przypadkach nawet samo ich oglądanie jest czymś co może przysparzać wielu emocji. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wiele z nich jest niezwykle niebezpiecznych, więc jeśli chcemy zajmować się amatorskim ich uprawianiem, powinniśmy zawsze zachować wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Sporty motorowe zawsze przyciągają na różnego rodzaju tory oraz przed telewizory całą masę ludzi.

Formuła 1. i rajdy samochodowe

Bolid Formuły 1.
Bolid Formuły 1.

Przykładem w tym przypadku może być chociażby Formuła 1. W jej przypadku mamy bowiem do czynienia z niesamowicie szybkimi bolidami, które w krótkim czasie są w stanie osiągnąć prędkość przekraczającą 300 km/h. Z tego powodu już od lat, coraz większą uwagę przykłada się do bezpieczeństwa kierowców. Jest to coś niezwykle istotnego, ponieważ w przeszłości dochodziło stosunkowo często do wielu bardzo poważnych wypadków, w tym również ze skutkiem śmiertelnym. Bezpieczeństwo jest więc obecnie czymś, co stoi na pierwszym miejscu i często zwraca się na nie większą uwagę niż nawet na osiągi danego bolidu. Wyścigi tego typu są niezwykle żywiołowe i często dostarczają wielu emocji.

Bardzo dużej dawki adrenaliny dostarczają również rajdy samochodowe. Szczególną popularnością cieszyła się w latach osiemdziesiątych tak zwana Grupa B. Brały w niej udział niezwykle mocne samochody rajdowe, których przyspieszenie zbliżone było do tego, osiąganego przez bolidy z tamtego okresu. Duża ilość wypadków spowodowała jednak, że samochody te zostały wycofane i obecnie można je jedynie spotkać w muzeach. Obecnie rajdy samochodowe są o wiele bezpieczniejsze i zdecydowanie rzadziej dochodzi do wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat