Sposoby na przemieszczanie się po mieście

Podróżowanie własnym samochodem jest zawsze najlepszym rozwiązaniem na dotarcie do celu. Dzięki temu jesteśmy w stanie bez większych problemów dojechać we wskazane miejsce i tak naprawę samo decydujemy o czasie wyjazdu czy trasie. Nie zawsze jesteśmy w stanie skorzystać z własnego samochodu – możemy być np. po spożyciu alkoholu, po lekarstwach czy też po prostu nasz pojazd nawali. W takich sytuacjach również będziemy musieli jakoś dojechać w wyznaczone miejsce i niestety będziemy musieli poradzić sobie w jakiś inny sposób niż za pomocą samochodu. Najwięcej osób zdecyduje się na wykorzystanie autobusów oraz innych środków komunikacji miejskiej. Jest to rozwiązanie posiadające szereg wad, które nie zawsze będą do zaakcentowania. Jeżeli już wcześniej wiedzieliśmy, że będziemy musieli skorzystać z tego rozwiązania to na ogół nie powinno być większych problemów. Po prostu planujemy podróż, wybieramy autobus z rozkładu i stawiamy się na przystanku o odpowiedniej porze.

Ważne spotkanie

Jeżeli jednak taka sytuacja wynika w trakcie i nie jesteśmy w stanie zaplanować wyjazdu to może się okazać, że po dotarciu na przystanek będziemy musieli czekać przez dłuższy czas na to, aż taki autobus podjedzie. Będzie to w naszym przypadku całkiem spore marnowanie wolnego czasu. Tym bardziej, gdy mamy umówione spotkanie i przez oczekiwanie na środek komunikacji nie będziemy w stanie stawić się na wyznaczoną godzinę. Takie sytuacje są najczęściej bardzo problematyczne i mogą doprowadzić do naprawdę nieprzyjemnych sytuacji. Tym bardziej, że dojazd do odpowiedniego miejsca jest niezwykle problematyczny, bo musimy liczyć przede wszystkim na rozkład przystanków, który nie jest tak idealny jakbyśmy chcieli.

Własny samochód to najlepsze rozwiązanie z możliwych (sxc.hu)
Własny samochód to najlepsze rozwiązanie z możliwych (sxc.hu)

Taksówka

Innym rozwiązaniem będzie tanie taxi. Jest to znacznie skuteczniejszy sposób na dotarcie do celu w wyznaczonym czasie. Będziemy musieli tylko zamówić kierowcę lub stawić się do punktu postojowego. Dzięki temu nie stracimy tak wiele czasu, bo na pewno uda się nam zabrać na kurs. Dojedziemy w takim samym czasie jak ma to miejsce w przypadku własnego samochodu i będziemy mogli wysiąść dokładnie przed budynkiem, w którym się umówiliśmy. W taki sposób pozbywamy się naprawdę wielu problemów. Podróż taksówką co prawda będzie nieco droższa od komunikacji miejskiej, ale za wygodę trzeba jednak zapłacić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat