Sposoby na reklamę i promocję

Prowadzenie własnej działalności jest rzeczą trudną i wymagającą pewnych umiejętności zarządczych. Konieczne jest podejmowanie strategicznych decyzji np. w zakresie reklamy. Początkowo ważne jest ustalenie budżetu, który będziemy mogli przeznaczyć na akcje marketingowe. Im wyższa będzie ta kwota tym skuteczniejsza będzie reklama. Czasami musimy zainwestować, aby później móc zbierać tego owoce. Wielu początkujących przedsiębiorców ma z tym problemy, bo boi się inwestować pieniądze w coś, co tak naprawdę nie ma 100 procentowej pewności na powodzenie. Uważają, że w ten sposób można łatwo stracić swoje pieniądze i już nigdy ich nie zobaczyć. Dlatego sukces z reguły odnoszą Ci, którzy nie boją się zaryzykować. Na początek nie musimy nagazować w to tysięcy złotych, ale bez kilku stuzłotowych banknotów się nie obejdzie.

Reklama

Jako pierwszą reklamę możemy wybrać tą, która ukazywać się będzie w lokalnej gazecie. Pamiętajmy jednak, aby nie było to tylko ogłoszenie, ale również pełnoprawna reklama, która zajmować będzie przynajmniej połowę strony. Dobrze jeżeli będzie ona kolorowa i w ten sposób zawracała uwagę czytelników. Jeżeli jest to poczytne pismo to z pewnością będziemy mogli się spodziewać pierwszych telefonów od zainteresowanych osób. Od nas będzie już zależało czy uda się nam taką osobę przekonać do swoich usług czy może ją zniechęcimy. Jest to rzecz ważna i musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, abyśmy nakłonili taką osobę do skorzystania z oferty.

Oklejony samochód przyciąga uwagę (sxc.hu)
Oklejony samochód przyciąga uwagę (sxc.hu)

Formy reklamy

Inną formą reklamy, która jest dobra na początek i nie angażuje zbyt dużego nakładu finansowego jest oklejanie samochodów Kraków. Jest to jedna z tych form, która pozwoli nam na przyciągnięcie uwagi. W reklamie ważne jest szokowanie, ponieważ tego oczekują odbiorcy, wolą skupiać uwagę na czymś konkretnym niż na nudnym przekazie, który tak naprawdę staje się niezrozumiały dla przeciętnego człowieka. Jeżeli ktoś zobaczy oklejony pojazd to na pewno mimowolnie się za nim obejrzy. Dlatego jeżeli będzie tam logo naszej formy to będziemy mogli liczyć na całkiem spore zainteresowanie. O to właśnie chodzi w promowaniu swojej marki. Ważna jest jej świadomość i znajomość. Być może ktoś w danej chwili nie potrzebuje naszych usług, ale jeżeli przyjdzie coś polecić – zrobi to na naszą korzyść.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat