Sprawy rozwodowe – gdy sytuacja zmusza do zmian

Zawarcie związku małżeńskiego jest jednym z ważniejszych chwil w życiu. Czy jednak najszczęśliwszym? W wielu przypadkach tak, ale nie zawsze. W życiu zdarzają się różne sytuacje, nie wszystkie jesteśmy w stanie przewidzieć. Może okazać się, że nawet na pozór idealne małżeństwo może mieć problemy, których nie uda się rozwiązać w konwencjonalny sposób. Dzisiejsze społeczeństwo inaczej podchodzi do kwestii zawierania małżeństw niż dawniej. Jeszcze kilkanaście lat temu rozwój był czymś nie do pomyślenia. Nawet jeżeli jedna z osób była traktowana poniżej godności to nie przystawało, aby o tym mówić głośno. Wiele problemów zamiatało się pod dywan i nigdy nie wychodziły one na światło dzienne. Inną sprawą było też bardziej dbałe wychowanie, które kształtowało ludzi o wiele bardziej dojrzałych i odpowiedzialnych. Obecnie wiele osób zawiera związek małżeński nie z potrzeby serca, ale z powodu ciąży, mody lub innych mało znaczących pobudek. Nic dziwnego, że po miesiącach wspólnego życia zaczyna docierać, że to nie jest to, czego oczekiwaliśmy od życia. W takim przypadku wszystko zaczyna się psuć i ludzie zaczynają zastanawiać się nad możliwością rozejścia się. Czy warto jest od razu rezygnować ze wspólnego życia i próbować układać sobie nowe życie z inną osobą?

Relacje małżeńskie

Odpowiedź na takie pytanie nie jest jednoznaczna. Jeżeli widzimy szansę na to, że będziemy jeszcze razem szczęśliwi to jak najbardziej powinniśmy ratować to, co zostało. Niektóre kryzysy mogą być przejściowe i wywołane stresem, przemęczeniem lub załamaniem. Takie rzeczy się zdarzają, ale nie są one stałe – po pewnym czasie zaczynają one przechodzić. Warto jest przetrzymać taki okres, bo może okazać się, że znowu poczujemy to co kiedyś i nie będziemy wyobrażali sobie życia bez tej drugiej osoby. Niekiedy wystarczy też szczerze porozmawiać o swoich uczuciach. Takie rzeczy są ważne, bo jeżeli w związku się nie rozmawia to nie ma się co dziwić, że stale jest coraz gorzej. Jedynie poprzez dobry kontakt i spędzanie czasu razem można osiągnąć trwałość i stabilność związku. Inną sprawą są faktyczne problemy w związku. Jest pełno takich związków, w których dochodzi między innymi do przemocy psychicznej i fizycznej. W takiej sytuacji od razu powinniśmy zacząć działać i uwolnić się od tyrani. Wiele osób (zwłaszcza kobiet) nie decyduje się na opuszczenie partnera, co później kończy się wieloletnim zastraszaniem, biciem i poniżaniem. Należy działać szybko, bo wcale nie będzie lepiej.

Kłótnia małżeńska (sxc.hu)
Kłótnia małżeńska (sxc.hu)

Pozew o rozwód

Osoby mające skłonności do przemocy będą tylko coraz śmielej sobie poczynać. Jeżeli coś takiego będzie miało miejsce to jak najszybciej trzeba się wyprowadzić i złożyć pozew o rozwód Warszawa. W ten sposób rozpocznie się postępowanie sądowe, które będzie mogło zakończyć się rozwiązaniem związku małżeńskiego. Warto w tym celu zatrudnić prawnika, który będzie naszym pełnomocnikiem i zarazem reprezentantem w czasie rozprawy. Jego pomoc będzie nieoceniona, bo będzie w stanie zaprezentować wszystkie wydarzenia tak, aby przekonać sędziego do tego, że rozwiązanie małżeństwa jest zasadne. W czasie takiego procesu warto też ubiegać się o orzeczenie winy. Jest to ważne w kontekście np. opieki nad dziećmi. Jeżeli chcemy być ich jedynym opiekunem to takie orzeczenie bardzo wiele nam ułatwi w tej kwestii. Pozwoli też ubiegać się o świadczenie alimentacyjne właśnie na potrzeby pociech. Pamiętajmy, że współmałżonek rzadko kiedy chce przyznać się do winy i będzie próbował przedstawiać przeciwstawne argumenty, wytaczając często bardzo osobiste rzeczy na forum sądu. Są to trudne i emocjonalne rozprawy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat