Strona internetowa wizytówką firmy

Strony internetowe są traktowane obecnie jako wizytówki firm. Większość osób przed skorzystaniem z usług przedsiębiorstwa najpierw postanawia wyszukać informacji w sieci, aby wiedzieć z czym będą mieli do czynienia. Pierwszą rzeczą, która zawsze jest sprawdzana to strona firmowa – powinno na niej znajdować się wszystko to, czego chcą dowiedzieć się potencjalni klienci przed skorzystaniem z takiej oferty. Jeżeli znajdą takie informacje i będą pokrywały się z ich oczekiwaniami to możemy liczyć na to, że odzyskamy w ten sposób nowego klienta. Inaczej w przypadku, gdy dana osoba nie będzie w stanie odnaleźć informacji, których oczekuje. Nie chcą ryzykować lub dowiadywać się w inny sposób po prostu przejdą do konkurencji, która będzie miała takowe informacje zamieszczone na stronie. Musimy bardzo uważać na to, aby strona była przez cały czas aktualizowana. Jest to pozytywnie odbierane przez użytkowników jeżeli widzą ciągle nowe treści na stronie firmowej. Działa to bardzo zachęcająco i buduje pozytywny wizerunek firmy.

Wizerunek firmy w sieci

Są jednak takie przedsiębiorstwa, które nie zmieniali nic na swojej stronie od wielu lat. Jest to poważny błąd, który może kosztować utratę klientów. Jeżeli technologia idzie do przodu to my również powinniśmy za nią podążyć – jeżeli jesteśmy w stanie udoskonalić swoją stronę pod względem wizualnym to powinniśmy się na to decydować. Warto również zadbać o to, aby jej edycja była prosta i intuicyjna. Warto jest skorzystać z możliwości, które oferowane są przez jeden z popularnych systemów zarządzania treścią. Dzięki temu będziemy mogli dodawać nowe treści na stronę bez konieczności grzebania w kodzie witryny – nie wymagana jest do tego żadna wiedza z zakresu tworzenia stron internetowych. Warto jest podjąć odpowiednie działania, które będą zmierzały do odpowiedniego efektu. Kolejną rzeczą, która jest dla nas ważna to ciągła dostępność strony. Jeżeli mamy z tym problemy to jak najszybciej powinniśmy się tym zająć. W innym razie zbudujemy negatywny piar i możemy stracić w oczach naszych klientów.

Strona internetowa jest podstawą (sxc.hu)
Strona internetowa jest podstawą (sxc.hu)

Pozyskiwanie klientów

Jeżeli strona jest niedostępna i wyświetla się błąd lub komunikat to dla klientów jest to już podejrzane. Przestają ufać takiej stronie, która nie dba o to, aby dostarczać informacji klientom. Niektórzy mogą mieć nawet skojarzenia z firmą, która jest oszustem, bo specjalnie blokuje dostęp niektórym użytkownikom. Takich rzeczy musimy się wystrzegać. Skąd mamy mieć jednak pewność, że strona działa przez 100% czasu? Nie możemy przecież poświęcić całego swojego czasu na to, aby odświeżać i sprawdzać czy wszystko jest w porządku. Do tego celu warto jest wykorzystać możliwości, które oferuje monitoring stron www. Jest to specjalna aplikacja webowa, która pozwala na sprawdzanie działania naszej witryny oraz wysyłanie powiadomień, gdy zaistnieją problemy. W ten sposób będziemy mogli podjąć natychmiastowe działania i przywrócić ją do pełnej sprawności. Warto jest się zdecydować na zakup licencji na takie oprogramowanie – pomoże to zarządzać naszym wizerunkiem w sieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat