Szkolenia z zakresu BHP

Bezpieczeństwo i higiena pracy jest tematem, który pojawia się na każdym kroku. Niezależnie od tego do jakiej pracy zdecydujemy się iść ot będziemy musieli przejść przez pewne szkolenie, które pozwoli nam wykonywać swoje obowiązki w bezpieczny sposób, który nie będzie narażał nas ani innych osób na niebezpieczeństwo. Z punktu widzenia pracowników takie szkolenie nie maja sensu, ponieważ uczymy się tam rzeczy, które dla większości są oczywiste. Dla osób, które w zakładach przemysłowych pracują od dłuższego czasu tak, ale od osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pracą może być to pewnego rodzaju nowość i nie będą wiedzieli w jaki sposób postępować, aby uchronić się przed wypadkami. To co jest oczywiste dla nas, dla innych może być kompletną niewidomą. Również osoby, które pracowały u innego pracodawcy mogą nie wiedzieć jak zachować się w obecności wszystkich maszyn. Mogą one powodować spore zagrożenie i dlatego właściwa ochrona swojego zdrowia jest ważna. W tym właśnie pomocne mają być szkolenia, które przekazują podstawowe informacje odnośnie zagrożeń, które mogą pojawić się podczas wypełniania obowiązków pracowniczych.

Szkolenia wstępne…

Innym rodzajem szkoleń są te, które przeprowadzane są okresowo. Są one przeznaczone dla tych pracowników, którzy byli już zatrudnieni w zakładzie, ale zachodzi konieczność przypomnienia im o tym, że może dochodzić do pewnego rodzaju sytuacji niebezpiecznych. Okazuje się, że nawet długoletni pracownicy mogą mieć problemy z zachowywaniem bezpieczeństwa. Wiele rzeczy staje się dla nich rutyną i po prostu wykonują oni obowiązki automatyzmie. W te sposób narażają się na niebezpieczeństwo, bo nie patrzą na to co wykonują, a może być to naprawdę sporym zagrożeniem. Dlatego co pewien czas zachodzi konieczność, aby przeszkolić też pracowników, który pracowali na tym stanowisku od lat.

Szkolenia BHP są niezwykle ważne (sxc.hu)
Szkolenia BHP są niezwykle ważne (sxc.hu)

…i okresowe

Szkolenia BHP Poznań są obowiązkowe. Każdy pracodawca musi zbadać o to, żeby pracownicy mieli ukończony tego rodzaju kurs. Musi też pilnować, aby były one przeprowadzane cyklicznie – według dat, które ustalone są przez rozporządzenia. W ten sposób jesteśmy w stanie uchronić pracowników przed wypadkami, które niestety zdarzają się bardzo często w miejscu pracy. Ważny jest też instruktaż na stanowisku pracy, który pokazuje praktycznie jak wykonuje się daną pracę w sposób właściwy i bezpieczny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat