szkolenie BHP

Duża część z nas spotkała się ze szkoleniami bhp, są to chyba najbardziej znienawidzone szkolenia jakie istnieją.  A co najgorsze są one przymusowe. Każdy bez względu na swoje umiejętności powinien przejść szkolenie bhp. Odbywają się one wszędzie. zarówno w miejscach pracy, każdego rodzaju – w sklepach, w gastronomii i w biurze. A także w szkołach, na uczelniach wyższych. Wszędzie tam, gdzie wiadome jest, że będziemy „na dłużej”.

Jeśli nie jesteśmy w stanie wynająć firmy, która będzie w stanie za nas przeprowadzić szkolenie musimy sami pójść na kurs, który umożliwi nam przeprowadzenie takiego szkolenia lub poszukać osoby uprawnionej do tego rodzaju szkoleń. Jeśli posiadamy odpowiednie uprawnienia możemy brać się do dzieła.

  1. Musimy sporządzić ogólny instruktarz BHP., aby zapoznać pracowników ze wszystkimi zasadami bhp. Są to ogólne zasady przebywania w danym pomieszczeniu odbywają je wszyscy. Nowi pracownicy, studenci, praktykanci oraz uczniowi szkół zawodowych.
  2. Kolejnym etapem jest instruktaż stanowiskowy. Jest on przeprowadzany w zależności od stanowiska pracy. Wszystkie zasady są dostoswane do aktualnej pozycji zawodowej. Inne przepisy będą dot. Pani z gastronomii, a inne pana pracującego w biurowcu.

    sxc.hu
    sxc.hu
  3. Oczywiście podstawowym pytaniem jest to, jak udokumentujemy fakt, że przeszliśmy takie szkolenie? Musi być ono odnotowane w naszych aktach pracowniczych. Oświadczenie składane jest przez nas i przez osobę, która prowadziła z nami szkolenie. Oprócz tego zaświadczenia powinniśmy tez sprawdzić czy mamy kartę szkolenia wstępnego w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.
  4. Zazwyczaj w takich szkoleniach nie są potrzebne materiały szkoleniowe Warszawa. Większość z zasad przedstawianych na szkoleniach przeciętny kowalski zna. Może dlatego sa one zawsze takie nudne.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat