Sztuka aranżacji wnętrz

Wielu twierdzi, że urządzanie wnętrz jest sztuką. Z pewnością wymaga to odpowiednich umiejętności, kreatywności, dobrego gustu i pasji do tego co się robi. Nie jest to też takie łatwe i przyjemne, jak może się wydawać, bo aby wykończyć pomieszczenie w taki sposób, by spełniało swoje podstawowe funkcje, wyglądało estetycznie i dodatkowo koszty mieściły się w budżecie wymaga dużej wiedzy i kreatywności.

Wygoda i estetyka
Jednym z trudniejszych do urządzenia pomieszczeniem jest kuchnia. Jej odpowiednie zagospodarowanie ma duże znaczenie, bo wpływa na późniejsze użytkowanie, a wygoda i funkcjonalność jest w kuchni najważniejsza. Warto jednak użyteczność połączyć z estetycznym i niebanalnym wyglądem.

kitchen-106 (sxc.hu)
kitchen-106 (sxc.hu)

Nowoczesność najmodniejsza
W aranżacji wnętrz kuchennych od lat królują nowoczesność i minimalizm. Proste formy mebli, pozbawione wszelkich ozdób i dekoracji łączone są z jednobarwnymi  i gładkimi ścianami. Jeśli mowa o kolorystyce, coraz częściej w kuchniach decydujemy się na spokojne, jasne kolory, które ożywiane są pojedynczymi bardziej intensywnymi elementami, na przykład beżowe ściany, w połączeniu z kremowymi szafkami, ale dzieła dopełnia czerwony stół.

Prosta i trwała glazura
Płytki ceramiczne kuchenne powinny współgrać z meblami i urządzeniami, dlatego dobrze gdy są w zbliżonej kolorystyce i jednolitych wzorach. Jednak w kwestii płytek, zwłaszcza podłogowych najważniejsza jest użyteczność i trwałość, dlatego przy ich zakupie warto zwrócić na współczynniki twardości, by były one na odpowiednim poziomie odporności na uszkodzenia i zabrudzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat