Sztuka współczesnego świata

W dzisiejszych czasach malarstwo jest mniej popularne niż było to jeszcze w ubiegłym stuleciu. Ludzie zostali pozbawieni pewnej wrażliwości i traktują ją w mniej poważny sposób. Dawniej muzyka poważna była ogromnie popularna, a kompozytorzy byli niezwykle popularni na salonach. Zapraszani byli przez ważne osobistości i dla nich odgrywali koncerty. W dzisiejszych czasach muzy również są bardzo popularni, ale całość rzadko kiedy ma wyraz artystyczny. Znacznie częściej są to utwory, które nie niosą żadnego przesłania i tak naprawdę mają zapewnić nam tylko rozrywkę. Dawniej przekazywały one emocje, były głęboki i tworzone przez prawdziwych wirtuozów – wszystko było prawdziwe i naturalne. Teraz dźwięk generowany jest komputerowo, a głosy wokalistów są zniekształcane przez autotune lub inne filtry. Podobnie dzieje się również w innych gałęziach sztuki – po prostu ona z czasem zaczyna umierać śmiercią naturalną.

Malarstwo olejne

Malarstwo jest rzeczą, która w przeszłości była rzeczą ogromnie ważną, a teraz nie ma już takiego znaczenia. Obrazy nie są już zamawiane do domów, a po prostu kupujemy grafiki lub fotografie. Większość młodych osób w ogóle nawet nie zaprząta sobie tym głowy, co rodzi pewnego rodzaju problemy. Osoby utalentowane nie są w stanie sprzedać swoich prac i na tym zarabiać. Takie obrazy olejne są niezwykłą ozdobą każdego domu. Zwłaszcza jeżeli jest on wykonany na płótnie i zajmuje dość sporą część ściany. Skąd wynika taka narastająca niechęć do obrazów? Przede wszystkim z tego powodu, że są to drogie dekoracje, na które pozwolić mogą sobie jedynie najbogatsi. Tym bardziej jeżeli myślimy o najbardziej cenionych wytworach człowieka. Takie obrazy są w stanie osiągnąć kwotę nawet kilku milionów złotych!

Paleta z farbami (sxc.hu)
Paleta z farbami (sxc.hu)

Prawdziwa sztuka

Powinniśmy jednak otworzyć się na sztukę. Jest wielu artystów, którzy mają talent i potrafią stworzyć obraz o takiej samej jakości jak chociażby Leonadro da Vinci. Nie odnoszą oni sukcesu, bo malarstwo stało się nikomu niepotrzebne. Dlatego są oni w stanie sprzedać swój obraz za naprawdę niewielkie kwoty. W ten sposób w naszym domu będziemy miel i prawdziwe arcydzieło, który nie dość, że podniesie nasz status to jeszcze sprawi, że całość będzie wyglądała zdecydowanie lepiej niż wcześniej. Warto jest przekonać się na sobie. Gwarantuję – nie skończy się tylko na jednym obrazie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat