Szybkie i tanie remonty sufitu

Remontowanie starego wnętrza może być kosztowne i długotrwałe. Dlatego jeżeli zleży nam na czasie, ale jednocześnie nie chcemy iść na zbyt duże kompromisy to powinniśmy się zdecydować na rozwiązania, które na naszym rynku są dopiero od niedawna. Wiele osób ma kłopoty z tym, aby przerobić mieszkanie z typowo staroświeckiego stylu na coś bardziej nowoczesnego. Usunięcie poprzedniej aranżacji nie jest wcale łatwe i w wielu przypadkach jej usuwanie może potrwać o wiele dłużej nie trwał montaż przed wieloma laty. Mowa przede wszystkim o takich rzeczach jak boazeria, kasetony czy tapeta. Usunięcie ich wiąże się z koniecznością ciężkiej pracy, bo nie są one jedynie przymocowane tymczasowo, ale w taki sposób jakbyśmy zakładali, że już nigdy nie będziemy chcieli robić remontu. Jest to oczywiście nieprawdą i nigdy nie powinniśmy robić takiej fuszerki, bo usuwanie szkód będzie naprawdę bardzo trudne.

Sufit

Najgorsze problemy powstają przy próbie usunięcia kasetonów. Największą trudnością jest to, że całość znajduje się się u góry, co wymusza na nas pracę w niewygodnej pozycji. Powoduje to, że o wiele trudniej nam będzie usunąć pozostałości kasetonów oraz klej. Na dodatek może się okazać, że sufit sam w sobie nie należy do zbyt równych i konieczne będzie nadłożenie tynku, aby całość wyglądała w odpowiedni sposób, gdy będziemy chcieli osiągnąć efekt ostateczny. Niekiedy z takim zajęciem może być zbyt wiele pracy i po prostu zaczniemy marnować swój wolny czas. Lepiej będzie nam zdecydować się na rozwiązanie, które pozwoli rozwiązać problem – i to na dodatek taniej i w zdecydowanie szybszym tempie.

Materiały budowlane mogą być drogie, dlatego szukajmy nowych rozwiązań, które są o wiele tańsze(sxc.hu)
Materiały budowlane mogą być drogie, dlatego szukajmy nowych rozwiązań, które są o wiele tańsze(sxc.hu)

Podwieszany czy napinany?

Jednym z takich rozwiązań jest sufit napinany. Konstrukcja podobna jest w dużej mierze do podwieszanych, ale różnicą jest to, że tutaj nie wykorzystuje się sklejki. Do stworzenia sufitu wykorzystuje się pewnego rodzaju tkaniny, która po naciągnięciu zaraz pod powierzchnią daje efekt gładkiego i idealnie pomalowanego sufitu. Jest to rozwiązanie, które wykorzystuje się coraz częściej – z reguły w takich miejscach, gdzie zastosowanie standardowego sufitu podwieszanego nie ma sensu i zależy nam na szybkości i prostocie. Możliwe jest też wykonanie bardziej zaawansowanych sufitów, które będą przyjmowały przestrzenne kształty. Jest to efekt, o który warto się pokusić, gdy mamy problemy z nierównym sufitem, którego chcemy się pozbyć.

[Głosów:19    Średnia:4/5]

Wypowiedz się na ten temat