Terminarz przedweselny — co, kiedy i jak?

Wesele to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Nie często stajemy przed czymś co może realnie zmienić wszystko o 180 stopni. Dlatego jeżeli jesteśmy na etapie planowania tego dnia to powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby wyszło ono dokładnie tak, jak zaplanowaliśmy. Oczywiście nie będzie to łatwe i będzie pochłaniało ogromne kwoty pieniężne, ale w związku z tym, że jest to unikalne w naszym życiu to warto jest się postarać. Tym bardziej, ze koszty rozkładają się tak naprawdę na dwie rodziny. Ostatecznie będzie wychodziło kilkadziesiąt tysięcy złotych na urządzenie przeciętnego wesela, ale jest szansa na to, że nasze wydatki się zwrócą – wraz z prezentami, które będą ofiarowane dla młodej pary przez gości weselnych. Dlatego nie powinniśmy się obawiać, że pozostaniemy z dużym długiem, bo nasze pieniądze w dużej mierze się po prostu zwrócą całkowicie. Do przygotowań weselnych powinniśmy przystępować na kilkanaście miesięcy przed planowaną datą ślubu – jest to czas, który pozwoli nam na załatwienie wszystkich spraw bez obaw, że ktoś nas uprzedzi.

Wynajem sali

Najważniejszą rzeczą będzie zarezerwowanie sali. Nie jest ich wcale tak wiele jakby się nam wydawało, a zainteresowanie ślubami jest ogromne. Jeżeli będziemy brali go w sobotę i podczas lata to tym bardziej powinniśmy się śpieszyć. Jest to rzecz najważniejsza, bo tak naprawdę wszystko zależy właśnie od tego jaką salę uda się nam załatwić. Do każdej z nich będziemy musieli mieć inny wystrój czy chociażby catering. Niektóre sale wynajmowane są razem z obsługą gastronomiczną, co może być w naszym przypadku niekorzystne – jeżeli mamy już upatrzone osoby, które mogłyby gotować potrawy na naszym weselu. Takie rzeczy są ważne i mogą zadecydować one o przebiegu całego weselna. Nie możemy dopuszczać do tego, aby coś nie szło po naszej myśli, bo w ten sposób zmarnujemy jedyną w życiu okazji do udanego przyjęcia weselnego.

Sala weselna to priorytet (sxc.hu)
Sala weselna to priorytet (sxc.hu)

Dekoracje i wystrój

Oprócz sali i cateringu ważne będą też dekoracje weselne Kalisz. Są one obecne dosłownie wszędzie – przystrojony jest dom pana młodego oraz panny młodej, kościół, samochód oraz sala weselna. Możemy zajmować się tym samodzielnie, ale w tym dniu mamy raczej wiele innych rzeczy, którymi powinniśmy się zająć. Dlatego lepiej jest wynająć osobę, która zajmuje się dekorowaniem wesel. W ten sposób zyskamy wiele czasu i będziemy mieli też pewność, że wszystko będzie zrobione według naszych wytycznych oraz będzie to gustowne i z dbałością o szczegóły.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat