Trudny wybór: dom czy mieszkanie?

Wiele młodych osób zastanawia się nad kupnem nowego domu lub mieszkania. Szczególnie ważne jest to jednak po ślubie, gdy wręcz jest to konieczne. W ten sposób można uniezależnić się od swojej rodziny i po prostu zacząć wieść takie życie jakie tylko chcemy. W dzisiejszych czasach jest to jednak dość duży kłopot, ponieważ nieruchomości są niezwykle drogie i po prostu nie każdego będzie stać na taką inwestycję. W wielu przypadkach konieczne będzie zaciągnięcie kredytu hipotecznego, który nie musi być tak dobrym pomysłem. Nie możemy jednak pozwolić sobie również na wynajmowanie mieszkania, bo to również są bardzo duże koszty, z których nic nie otrzymamy. Jest to dla nas ogromnie ważne i dlatego powinniśmy przeanalizować wszystko dokładnie, aby w ogóle móc podjąć właściwą decyzję, której później nie będziemy po prostu żałowali. Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, abyśmy kierowali się tym, co zamierzamy robić w przyszłości. Jeżeli na przykład chcemy wyjechać za granicę lub przeprowadzić się do innego miasta to powinniśmy to wszystko uwzględnić. Tylko w ten sposób będziemy mieli możliwość zapanowania nad wszystkim w odpowiedni sposób.

Domy prywatne

Domy Warszawa Białołęka to jedno z najlepszych rozwiązań. W ten sposób zyskamy coś, co będzie miało dużą wartość i z roku na rok będzie ona coraz to większa. Ma to dla nas ogromne znaczenie i dlatego powinniśmy się poważnie zastanowić czy czasem nie byłoby to dla nas najlepsze rozwiązanie. Niestety są one bardzo drogie i niekiedy koszt będzie wynosił nawet kilkaset tysięcy złotych. Jest to kwota, którą przeciętni ludzie nie dysponują, a nawet otrzymanie kredytu na taką sumę może być problematyczne. Tym bardziej, że wymagany jest teraz 10-procentowy wkład własny. Są to więc gigantyczne koszty, z którymi nie każdy będzie mógł sobie poradzić w tak prosty sposób.

Mieszkania często znajdują się w bardziej atrakcyjnym położeniu (sxc.hu)
Mieszkania często znajdują się w bardziej atrakcyjnym położeniu (sxc.hu)

Mieszkanie w centrum miasta

Kupno mieszkania to też spore wydatki, ale w dużej mierze są one niższe niż w przypadku domu prywatnego. Jest to jednak podyktowane tym, że nie mamy zupełnej prywatności i jesteśmy skazani na to, aby mieszkać też z innymi osobami. Ma to dla nas ważne i decydujące znaczenie. Kolejną istotną dla nas rzeczą będzie fakt, że powierzchnia jest też z reguły mniejsza. Rzadko kiedy można spotkać mieszkania, które mają powierzchnię powyżej 100 metrów kwadratowych, co w przypadku domów jest standardem. Zyskujemy za to jednak mieszkanie, które z reguły znajduje się bliżej centrum i pozwala na łatwiejsze dojazd do pracy, szkoły, czy innych ważnych obiektów użyteczności publicznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat