Umowa leasingowa na samochód

W biznesie często zachodzi konieczność, aby nawiązywać relację z klientem. W tym celu konieczne jest odwiedzanie go w jego domu lub biurze. Jeżeli chcemy, aby sprawa została załatwiona na naszą korzyść to powinniśmy zrobić na nim możliwie jak najlepsze wrażenie. W ten sposób odbierze nas jako lepszego partnera biznesowego i potraktuje poważniej. Z tego właśnie powodu tak wiele przedsiębiorców decyduje się na to, aby kupić nowy i drogi samochód. Dzięki temu mogą budować swój wizerunek, który pomaga im w prowadzeniu negocjacji. Kupno takiego pojazdu może być dużym wydatkiem, ale przedsiębiorcy mogą skorzystać z leasingu. Jest to dość atrakcyjna forma kupowania samochodów, ponieważ dzięki temu można korzystniej rozliczać się i wliczyć taki pojazd w koszty prowadzenia działalności. W ten sposób możliwe jest kupienie takiego pojazdu za znacznie mniejszą sumę. Oczywiście przez czas trwania umowy leasingowej nie będzie to nasza własność, ale po jej zakończeniu będziemy mogli wykupić taki pojazd za niewielką sumę.

Samochód

Leasing na samochód to tylko jedna z możliwości. Tak naprawdę możemy tego rodzaju umowę podpisać na dowolną rzecz. Musimy jednak zastanowić się czy będzie to dla nas opłacalne, czy może lepiej jest kupić coś za gotówkę. Pamiętajmy, że nawet w przypadku leasingu będziemy musieli ponosić dodatkowe koszty, a sam fakt posiadania takiej umowy jest traktowany jako pożyczka. Dlatego nasza zdolność kredytowa może w pewnym momencie się wyczerpać. Jeżeli znajdziemy się w sytuacji, ze będziemy szybko potrzebowali zastrzyku gotówki to może się okazać, że bank odrzuci nasz wniosek o kredyt i będziemy musieli radzić sobie w całkiem inny sposób. Jeżeli jesteśmy w sytuacji pod ścianą to trudno nam to będzie zrobić bez ponoszenia konsekwencji.

Samochód w leasingu (sxc.hu)
Samochód w leasingu (sxc.hu)

Umowa leasingu

Od pewnego czasu z leasingu mogą korzystać również osoby, które nie posiadają działalności gospodarczej. W ich przypadku jest to nieco gorsze rozwiązanie, bo nie będą mogli tak atrakcyjnie obniżyć kosztów zakupów. Umowy leasingowe na osoby prywatne jest dość rzadko spotykana forma w Polsce. Jest to zaledwie kilka procent w skali wszystkich tego rodzaj umów, które zwierane są w naszym kraju. W przyszłych latach być może się to zmieni i będziemy mogli liczyć na powiększenie się tego segmentu rynku finansowego. Warto jest się zainteresować tego rodzaju możliwością, bo być może będzie to dla nas bardziej opłacalne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat