Urządzamy mieszkanie według własnej wizji

Co kilka lat wypada zrobić gruntowny remont mieszkania. Jest to naturalna kolej rzeczy, ponieważ wszystko się zużywa przez cały ten czas i zaczyna wyglądać nie najlepiej. Tym bardziej, że nasza osobowość też ulega ewolucji i po prostu zaczynamy inaczej patrzyć na niektóre rzeczy. Dlatego tak niezwykle ważną rzeczą jest, abyśmy mogli nad wszystkim zapanować i urządzić mieszkanie tak, aby było dostosowane do nas w danym momencie. Nie będziemy w stanie tego osiągnąć bez wydawania sporej ilości pieniędzy i dlatego powinniśmy zaplanować swoje wydatki tak, abyśmy nie przekroczyli swojego budżetu. Najlepiej jest stworzyć sobie kosztorys, którego będziemy kurczowo się trzymali. Jeżeli z jakiegoś powodu będziemy musieli zdecydować się na droższe rozwiązanie to z innej rzeczy będziemy w stanie zrezygnować i zbilansować wszystko na zero. Dzięki temu nie będziemy przekraczali limitów, które ustaliliśmy wcześniej i pozwoli nam to w miarę bezpiecznie ukończyć pracę.

Roślinność w domu

Powinniśmy działać według własnych przekonań. Jest to nasze mieszkanie i my będziemy spędzali w nim wiele czasu. Dlatego korzystanie z pomocy specjalistów od aranżacji jest w tym przypadku bez sensu. Co prawda stworzą coś ciekawego pod względem wizualnym, ale będzie to raczej przypominało zdjęcie z magazynu niż mieszkanie, które ma pasować do naszego charakteru i stylu bycia. Dlatego jeżeli zależy nam tak bardzo na funkcjonalności i wygodzie to powinniśmy zaplanować każdy szczegół samodzielnie. Da nam to najwięcej możliwości, które z pewnością będziemy wykorzystywać i je docenimy. Każdy z nas jest inny i dla jednego roślinność w domu może nie był dobrym rozwiązaniem, a inni z radością postawią doniczki z kwiatami w każdym pokoju.

Wiele osób nie wyobraża sobie domu bez roślinności (sxc.hu)
Wiele osób nie wyobraża sobie domu bez roślinności (sxc.hu)

Remont

Dlatego też nie jesteśmy w stanie jednoznacznie powiedzieć czym powinniśmy się kierować podczas remontu. Najważniejsze jest, abyśmy mieli swoje przekonania, które pozwolą nam dostosować wnętrze do swoich oczekiwań. Możemy sugerować się materiałami, które znajdziemy w magazynach branżowych, ale nie powinniśmy też dążyć do ich całkowitego skopiowania. Natomiast jeżeli znajdziemy jakieś ciekawe rozwiązanie, które przypadnie nam do gustu to nie będzie żadnych przeciwwskazań do tego, abyśmy wykorzystali to również u siebie. W ten sposób uzyskamy naprawdę bardzo ciekawy efekt, który pozwoli na stworzenie wnętrza wymarzonego i komfortowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

  • Linozur

    No jasne, że według własnej wizji. Nie dajmy się zmanipulować przez programy o urządzaniu wnętrz czy pisma. Sami wiemy co dla nas dobre.

  • Artur

    Moim zdaniem porada specjalisty jest jak najbardziej na miejscu w przypadku gdy sami nie mamy pomysłu na urządzenie/remont mieszkania

Wypowiedz się na ten temat