W jaki sposób wybrać odpowiedni bukiet?

W naszym życiu zdarza się bardzo wiele okazji, w których możemy podarować komuś drobny upominek. Zwłaszcza w przypadku osób, które są dla nas bliskie, a zawdzięczamy im bardzo sporo. Szczególnie łatwe będzie to w przypadku kobiet, które ucieszą się najbardziej z pięknego bukietu kwiatów. W dzisiejszych czasach mamy tak wielkie możliwości w tym zakresie, że znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno stanowić dla nas żadnego problemu. Przede wszystkim wynika to z faktu, że w kwiaciarniach dostępnych jest wiele gatunków kwiatów, a my możemy je dowolnie ze sobą łączyć. Nie powinniśmy jednak przesadzać w tym, bo nie zawsze będą one do siebie pasowały. Lepiej zdać się w tej kwestii na doświadczenie osób tam zatrudnionych i skomponowanie takiego bukietu, który z jednej strony będzie okazały, a z drugiej nie będzie on też zbyt pretensjonalny. Ma to być tylko podziękowanie za pomoc i dlatego powinien być też dość skromny, aby osoba której go wręczymy nie poczuła się niezręcznie.

Znaczenie kwiatów

Pamiętajmy również, że każdy rodzaj kwiatów ma przypisane jakieś symboliczne znaczenie. Dlatego powinniśmy zwracać na to uwagę. Tym bardziej, że kobiety lubią odczytywać takie znaczenia i po prostu możemy w ten sposób popełnić faux pas. Dlatego jeżeli wiążą nas z kimś jedynie przyjacielskie relacje to nie powinniśmy wręczać czerwonych róż. Jest to symbol miłości i namiętności i dlatego taka dziewczyna może pomyśleć sobie, że żywimy do niej jakieś głębsze uczucia. W ten sposób może dojść do nieporozumienia, które będzie niezręczne dla obojga. Lepiej w takiej sytuacji podarować żółte róże lub tulipany.

Kwiaty to idealny prezent (sxc.hu)
Kwiaty to idealny prezent (sxc.hu)

Kwiaciarnie

Pamiętajmy też o tym, że niektóre rodzaje kwiatów mają już z góry ustalone znaczenie. Na przykład chryzantemy, które kojarzą się nam wyłącznie z ceremoniami pogrzebowymi. Dawanie komuś takiego kwiatu może okazać się w złym guście, nawet pomimo tego, że są to kwiaty, które jeszcze do niedawna w ogóle nie były kojarzone w ten sposób i często ofiarowywało się je w takich sytuacjach. Dlatego na takie rzeczy trzeba uważać. Kwiaciarnia Koszalin posiada jednak wykwalifikowany personel, który służy pomocą w razie wątpliwości. Dzięki temu będziemy mogli trafić w dziesiątkę i sprawić, ze wywołamy same pozytywne emocje u osoby, którą chcieliśmy za pomocą bukietu uhonorować. Podobnie postępujemy w przypadku uroczystości okolicznościowych jak imieniny, urodziny czy też ślub.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat