Walka ze złośliwym nowotworem

Choroby nowotworowe są udręką współczesnego świata. Wiele osób cierpi z ich powodów, a przyczyny ich powstawania do dziś pozostają niejasne. Nie ma obecnie skutecznych sposobów n walkę z tymi chorobami. Stosuje je jedynie rozwiązania, które nie pozostaję bez skorzy dla pacjenta. Na dodatek nie zawsze są one skuteczne i mogą dodatkowo spowodować powstawanie dodatkowych dolegliwości, które tylko wpływają na pogorszenie się stanu ich zdrowia. Dlatego wielu chorych odmawia leczenia. Wolą pożyć krócej, ale uniknąć problemów, które związane są z wyniszczeniem organizmu i uzależnienia się od osób trzecich. Pomimo tego, że nie ma skutecznej terapii to nie powinniśmy rezygnować z możliwości leczenia. W wielu przypadkach udaje się jednak uzyskać poprawę, co przedłuża życie nawet o kilka lat. Zdarzają się także całkowite remisje, które powodują, że człowiek odzyskuje siły i powraca do normalnego toku życia. Z tego właśnie powodu nie powinniśmy się nigdy poddawać i powinniśmy walczyć do końca. Zawsze może być lepiej.

Walka z nowotworem

Podstawowym problemem w walce z nowotworem jest to, że nie ma skutecznych metod na szybkie ich wykrywanie. Ludzie na co dzień nie badają się na obecność komórek rakowych. Dowiadują się o tym przy okazji innego badania lub w momencie, gdy pojawią się objawy – wtedy stadium rozwoju jest zazwyczaj zaawansowane, co daje niewielkie szanse na pozytywne rokowanie. W przypadku, gdyby choroba była rozpoznawana we wczesnym etapie to prawdopodobnie śmiertelność byłaby wielokrotnie niższa. Dlatego jeżeli mamy możliwość to powinniśmy się badać przynajmniej raz w ciągu roku pod tym kątem. Pozwoli nam to na przejście choroby i całkowite wyleczenie.

Nowotwory mogą być leczone operacyjnie (sxc.hu)
Nowotwory mogą być leczone operacyjnie (sxc.hu)

Chemioterapia

Obecnie stosowane są terapie, które wyniszczają człowieka. Przede wszystkim wykorzystuje się chemioterapię. Jest to metoda polegająca na wstrzykiwaniu środków chemicznych, które mają za zadanie zniszczyć nowotwór. Niestety jest on bardzo szkodliwy również na inne, zdrowe tkanki. Dlatego po wykonaniu takiej czynności niemal zawsze dochodzi do powikłań – wypadania włosów, wymiotów, osłabienia. Podobnie jest w przypadku radioterapii, czyli intensywnego naświetlania miejsca, gdzie zdiagnozowane zostały komórki nowotworowe. Zastosowanie takich metod leczniczych jest bardzo trudne i problematyczne. Niestety są obecnie jedyną znaną metodą, która pozwala na przezwyciężenie tej paskudnej i wyniszczającej choroby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

  • Parlewufrase

    Niestety ludzie nie są w stanie bronić się przed taką chorobą. To jest niezwykle smutne, że tak młodo umieramy…

Wypowiedz się na ten temat