Czy warto studiować weterynarię?

Zwierzęta, podobnie jak ludzie, wymagają czasami specjalistycznego leczenia, co mogą zapewnić im weterynarze. Weterynaria nie jest prostym kierunkiem studiów, jednak dla osób zdeterminowanych i osób z powołaniem jest on możliwy do ukończenia. Jaką pracę dostanie osoba po weterynarii i czy warto studiować akurat ten kierunek?

Czy warto?

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że weterynarze pracują wszędzie tam, gdzie są zwierzęta i nie zawsze będzie to lecznica dla zwierząt. Czasami może to być ubojnia, stajnia lub zakłady przetwórstwa spożywczego. Jednak mnogość zadań, które można wykonywać po weterynarii sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Co należy zrobić aby zostać weterynarzem?

Studia

Aby zostać weterynarzem należy ukończyć studia trwające 11 semestrów (5,5 roku) w systemie dziennym (stacjonarnym, niepłatne) lub systemie wieczorowym (niestacjonarnym, płatne). Są to studia medyczne, więc wymagają bardzo dużo nauki i przeczytania dużej ilości literatury medycznej dotyczącej różnych dziedzin weterynarii. Należy przyswoić wiedzę z ogólnych tematów medycznych jak na przykład biologia komórki lub łacina oraz informacje z przedmiotów związanych ściśle z weterynarią, jak rozród zwierząt lub stomatologia weterynaryjna. Jednak jeśli ktoś czuje powołanie do pracy ze zwierzętami to weterynaria jest dla takiej osoby wyborem wartym rozważenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat