Wiosenne porządki domowe

Wiosna jest dobrym okresem do przeprowadzenia gruntownych porządków w swoim domu. Po zimie wszystko będzie zakurzone i niewywietrzone. Dlatego w trakcie ciepłych dni będziemy mogli w bardzo komfortowy sposób wszystkim się zająć. Jest to dla nas ogromnie ważną rzeczą, która wpłynie na nasze samopoczucie. Przed rozpoczęciem prac warto zaznajomić się z kilkoma ważnymi rzeczami, które ułatwią nam sprzątanie i sprawią, że poświęcimy mniej czasu – osiągając ten sam efekt. Wiele osób nie zastanawia się nad sprzątaniem i tak naprawdę zaczyna od tych rzeczy, które uważają za stosowane. Jeżeli nie chcemy nadkładać sobie pracy to powinniśmy przede wszystkim zająć się tymi rzeczami, które są najbrudniejsze. Podczas sprzątania czegoś w takim stanie możemy roznieść brud na resztę domu. Jeżeli będzie ona wcześniej posprzątana to tylko dołożymy sobie dodatkowej pracy, która wcześniej już wykonaliśmy.

Dywany

Inną ważną i często zapominaną zasadą jest, aby sprzątać od góry do dołu. Dzięki temu nie będziemy zaśmiecali sobie tego, co powinno być już czyste. Jeżeli będziemy stosowali się do tych rad to z pewnością uda się nam oszczędzić przynajmniej z połowę czasu, który normalnie musielibyśmy zużyć. Jest to całkiem sporo i warto jest się poświęcić na początku, aby później mieć łatwiej. Są też takie rzeczy, które z reguły zajmują nam więcej czasu i staramy się to zrobić w innym dniu. Tak jest z dywanami, których wyczyszczenie jest naprawdę bardzo trudne. Na początku dywany dywilan musimy dokładnie odkurzyć. Dzięki temu pozbywamy się wszystkich drobinek piasku i kurzu. Jeżeli mamy psa lub inne zwierzę to konieczne będzie usunięcie sierści. Następnie dobrze jest go wytrzepać, aby pozbyć się kurzu, który wniknął w strukturę włosia.

Utrzymanie dywanu w czystości jest niezwykle trudne (sxc.hu)
Utrzymanie dywanu w czystości jest niezwykle trudne (sxc.hu)

Dom

Następnie będziemy mogli przystąpić do prania dywanu. W domowych warunkach dokonuje się tego za pomocą specjalnych mieszanek, które rozrabia się z wodą. W ten sposób powstaje sztywna piana, która nakłada się na całą powierzchnię dywanu. W momencie, gdy zostanie wchłonięta to rozpocznie się aktywne działanie tego środka. Zadziała jak odplamiacz i spowoduje, że brud oderwie się od dywanu. Ostatnim etapem będzie odkurzenie wszystkiego dokładnie, aby pozbyć się proszku, który powstał po rozpuszczeniu się piany. W ten sposób otrzymujemy dywan, który wygląda doskonalone i przede wszystkim jest niezwykle czysty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat