Woda – coś o co warto dbać

Woda jest elementem właściwie niezbędnym do tego, by na ziemi mogło istnieć jakiekolwiek życie. Jest ona potrzebna do istnienia nie tylko ludziom, ale także ogromnej ilości gatunków roślin i zwierząt które również wykorzystują ją w jej całej okazałości. Słodka woda pitna w szczególności zasługuje tutaj na uwagę, ponieważ tylko ona nadaje się do picia dla ludzi i dla znacznej ilości zwierząt.

Jednak statystyki które obrazują zapas wody pitnej na naszej planecie wcale nie wyglądają tak kolorowo. Biorąc pod uwagę wodę nadającą się do spożycia przez ludzi, to na ten moment jest jej tylko 0,65% z całości wody która znajduje się na ziemi! Nie jest to dużo, szczególnie że, ludzi na ziemi stale przybywa, a woda która znajduje się obecnie na ziemi, jest zanieczyszczana przypadkowo lub też nie na różne sposoby. Woda słona na naszej planecie stanowi około 97% wszystkich wód, a trochę ponad 2% to wody uwięzione w lodowcach. Już na ten moment pojawiają się na ziemi miejsca zamieszkałe przez wielu ludzi, gdzie brak wody stanowczo daje się we znaki. To co dzieje się w tej chwili z wodą powinno dać ludziom sporo do myślenia.

Wodę powinno się oszczędzać w jak największym stopniu, a już na pewno powinno się zwracać uwagę na to by ścieki i zanieczyszczenia pochodzące z różnego rodzaju fabryk lądowały gdzie indziej niż w rzekach i jeziorach. Jest to bardzo ważna kwestia ponieważ woda jest niezbędna do życia i nic, nam jako ludziom jej nie będzie w stanie zastąpić. Należy ciągle mieć to na uwadze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat