Jaki wpływ ma moda na nasz wizerunek?

Przechodząc się ulicami miast możemy spotkać ludzi naprawdę od siebie różnych. Większość z nich będzie ubranych w podobne ubrania, nawiązujące do tego samego stylu. Jednak zawsze trafimy na osobę, która się wyróżnia z tłumu, mając dziwne buty, czy chociażby potarganą koszulkę. Na pierwszy rzut oka można by było pomyśleć, że jest to biedna osoba, ale tak naprawdę to jest jej styl. Z roku na rok trendy coraz bardziej nas zaskakują. Przykładem mogą być chociażby ciasne spodnie określane jako rurki, które były do pewnego czasu ubierane tylko przez płeć żeńską. Obecnie ten rodzaj spodni noszony jest dumnie przez mężczyzn i nic nie wskazuje, żeby miało się to zmienić.

Grupy społeczne

Jeśli chodzi o ubiór to warto wspomnieć także o wielu grupach społecznych, które także mają swój styl. Przez to możemy ich rozpoznać na ulicy. Jedną z najbardziej charakterystycznych grup społecznych będą osoby słuchające muzyki z gatunku rocka i metalu. Fanów tej muzyki można poznać chociażby po czarnych koszulkach, bluzach oraz spodniach. Bardzo często ubierają także glany, które są poniekąd symbolem tej muzyki. Co ciekawe grupy społeczne często wiążą się z muzyką i artystami. To samo jest widoczne w przypadku grupy hip-hop. Fascynaci tego rodzaju muzyki lubią luźny ubiór, szerokie koszulki i spodnie oraz charakterystyczne czapki full-cap. Przez to właśnie jesteśmy w stanie łatwo odczytać czym interesuje się dana osoba, gdy mijamy ją na ulicy.

Ubrania patriotyczne

Od jakiegoś czasu modne stały się także ubrania patriotyczne. Sklepy z odzieżą produkują praktycznie każdą część ubioru od koszulek, po spodnie, bluzy, a nawet czapki. Przykład takiego sklepu z odzieżą możemy znaleźć pod adresem: https://unirepatria.pl/. Jest to całkiem dobry pomysł dla osób, które naprawdę mają myśli patriotyczne. Niestety tego typu ubrania kupują także ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o historii naszego kraju. Nie można być przecież patriotą, nie wiedząc jak ciężką mieli przeszłość nasi dziadkowie. Dlatego właśnie niezbyt dobrze odbieramy tego typu odzież, chyba że naprawdę nosi ją osoba, która doskonale zna historię i szczerze wiąże się ze środowiskiem patriotów.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat