Wpływ niektórych witamin na nasz organizm

To, że stosowanie odpowiedniej diety oraz prowadzenie aktywnego trybu życia jest istotne dla naszego zdrowia, jak i dobrego samopoczucia jest dość oczywiste. By ludzki organizm mógł funkcjonować prawidłowo, musimy każdego dnia dostarczać mu najbardziej podstawowych witamin oraz składników odżywczych, tak by mogły one zostać odpowiednio szybko i sprawnie dostarczone do wszystkich organów i narządów, które tworzą wspólnie ciało człowieka. Poszczególne witaminy i składniki mineralne znajdują się w różnych ilościach we wszelkiego rodzaju pożywieniu. Zazwyczaj witamin najwięcej jest w różnego rodzaju warzywach, owocach, czy produktach zbożowych. Nie każdy z nas jednak zdaje sobie sprawę z tego, na co poszczególne witaminy mają największy wpływ. Dobrze jest to wiedzieć, ponieważ niedobory niektórych witamin w naszym organizmie mogą być naprawdę niezbyt ciekawe w skutkach. Dlatego należy mieć na uwadze, jak bardzo ważne jest uzupełnianie diety o najbardziej istotne witaminy i minerały.

Odpowiednie odżywanie się jest najważniejsze (sxc.hu)
Odpowiednie odżywanie się jest najważniejsze (sxc.hu)

Jak witaminy wpływają więc na nasz organizm?

Witamin oraz minerałów, które znajdują się zazwyczaj w różnych produktach jest naprawdę bardzo dużo. Poszczególne witaminy spełniają bardzo istotne role w przypadku różnych części ludzkiego ciała. Najczęściej spotykane witaminy to:

– witamina A, jej obecność jest konieczna do prawidłowego widzenia,
– witaminy z grupy B, zapewniają prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego mózgu,
– witamina C, w znacznym stopniu wpływa na odporność na wiele, nawet bardzo poważnych chorób,
– witamina D, zajmuje się wspomaganiem wchłaniania przez organizm wapnia oraz fosforu,
– witamina E, bierze udział w hamowaniu procesów starzenia się,
– witamina K, zapewnia prawidłowe krzepnięcie krwi.

To tylko kilka z naprawdę wielu witamin, które znajdują się w różnego rodzaju pożywieniu, który każdy z nas ma okazję w mniejszym lub większym stopniu spożywać każdego dnia. Do tego dochodzi spora ilość różnego rodzaju minerałów, które również odgrywają bardzo istotne rolę w przypadku ludzi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat