Wykańczanie detali podczas remontu

Remontowanie mieszkania będzie miało sens wyłącznie wtedy, gdy zadbamy o to, aby każdy (nawet najmniejszy) szczegół został wykończony z dużą starannością. Jeżeli będziemy mieli zamiar nie przykładać zbyt wielkiej wagi do tego to i tak nie uda się nam osiągnąć efektu, którego spodziewają się ludzie po zakończeniu pac remontowych. Niedoróbki to jeden z największych problemów osób, które na własna rękę planują odnowić wygląd swojego mieszkania. Uważają, że jeżeli czegoś nie będzie widać, bo znajdzie się za meblami lub zasłoną to nie musimy się tym przejmować i wykańczać. Nie jest to dobre podejście, ponieważ być może teraz będzie wyglądało to dobrze, ale po zmianie ustawienia mebli może się okazać, że wszystkie nasze zaniedbania wyjdą na wierzch. Dlatego zawsze powinniśmy się skupiać na pomieszczeniu jako całości, które powinno zostać wykończone nawet w najdrobniejszych szczegółach.

Wykończenia

Wiele osób na ścianie po której ma meble nie wykańcza wszystkiego w taki sposób jaki powinno. Przede wszystkim jeżeli chodzi o listwy przyścienne, które po prostu bardzo często są pomijane. W ten sposób odsłaniamy bardzo nieestetyczne połączenie podłogi ze ścianą, które powoduje, że po prostu całość wydaje się niedokończona. Jeżeli chcemy temu zapobiegać to powinniśmy po prostu przykładać się również do tych elementów, które na pozór są niewidoczne. Nie zapłacimy za to dużo więcej, ale będziemy mieli przynajmniej mieszkanie, które jest kompletnie wykończone i nie będzie straszyło po niewielkiej zmianie rozmieszczenia mebli. Listwy przyścienne aluminium to najnowszy krzyk mody, który sprawdza się idealnie w minimalistycznych aranżacjach. Są one proste w montażu i przede wszystkim tanie – to rozwiązanie idealne dla tych, którzy nie mają pomysłu na wykończenie mieszkania i z tego powodu się tego nie podjęli wcześniej.

Nawet drobne niedoskonałości powodują, że mieszkanie nie wygląda tak dobrze jak powinno (sxc.hu)
Nawet drobne niedoskonałości powodują, że mieszkanie nie wygląda tak dobrze jak powinno (sxc.hu)

Umeblowanie

Podobnie jest ze wszystkimi innymi rzeczami. Jeżeli malujemy ściany to musimy uważać na to, aby nie wyjeżdżać na sąsiednie ściany. Jeżeli coś takiego się nam zdarzy to musimy taką farbę usunąć. Najlepiej przy pomocy drobnego papieru ściernego. Jeżeli jednak nie chcemy ryzykować, że zejdzie również farba leżąca niżej to lepszym rozwiązaniem będzie zamalowanie takiej plamy. W ten sposób usuwamy wszystkie oznaki naszej niestaranności. Jeżeli byśmy je pozostawili to może i nie byłby widoczne na co dzień, ale każde ich zauważenie budziłoby w nas niesmak. Mielibyśmy świadomość, że nie mieszkamy we wnętrzu idealnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat