Wymiana okien w blokowisku

Mieszkania w bloku muszą być remontowane równie często jak domy prywatne. Co prawda jest to nieco bardziej uciążliwe, bo powoduje, że musimy zakłócać spokój innym osobom, ale niestety jest to nieuniknione. Jeżeli zależy nam na pięknym wyglądzie i funkcjonalności to będziemy musieli dołożyć wszelkich starań do tego, aby wyremontować mieszkanie. Jeżeli będziemy pracowali w ludzkich godzinach, czyli od godziny 8 do 21 to nikt nie powinien mieć pretensji. Powinniśmy jednak uszanować, aby nie wiercić i hałasować w niedzielę, bo wiele osób może być przeczulonych na tym punkcie i po prostu zgłosić sprawę do spółdzielni mieszkaniowej. W ten sposób możemy mieć pewnego rodzaju problemy, a raczej tego nie chcemy. Zresztą sami też powinniśmy wykorzystać wolną niedzielę, a nie spędzać tego czasu bezużytecznie. Musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, abyśmy potrafili się wszystkim zająć w odpowiedni sposób.

Izolacja mieszkania

Jedną z najważniejszych rzeczy będzie, aby w mieszkaniu było ciepło. Nie jest to jednak możliwe jeżeli nie będziemy mieli pełnej szczelności. W takiej sytuacji zimne powietrze z zewnątrz będzie dostawało się do środka i szybko ochłodzi się stosunkowo małe mieszkanie. Dlatego powinniśmy skupić się na tym, aby okna Szczecin były wymienione. Jest to co prawda wydatek, ale opłacalny. Jeżeli mieszkamy w bloku to istnieje realna szansa, że taka wymiana będzie częściowo refundowana – będziemy musieli jednak spełnić warunki, które są określone w regulaminie. Muszą być one jednolite we wszystkich mieszkaniach i dodatkowo mieć wywietrznik, który będzie zapewniał dodatkową wentylację. Jest to dla nas niezwykle ważne i musimy o tym pamiętać, aby później nie mieć znowu problemów.

Nowe okno i zabytkowa elewacja (sxc.hu)
Nowe okno i zabytkowa elewacja (sxc.hu)

Klatka schodowa

Drzwi zewnętrzne nie mają aż takiego znaczenia, ponieważ z reguły są one otwierane na klatkę schodową. Nie mają więc bezpośredniego kontaktu z otoczeniem, co sprawia, że nie zachodzi tak intensywna wymiana temperatury. Nie musimy więc dbać o to, żeby były one zaizolowane lub pasywne. Powinniśmy się skupić raczej na ich wyglądzie, bo w takiej sytuacji to będzie miało dla nas ważniejsze znaczenie. Dostępne są one w wielu różnych wzorach i kolorystyce i z pewnością dopasujemy je do swojego wnętrza. Będą one prawdziwą ozdobą, która tylko podkreśli charakter wnętrza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat