Wyposażanie i meblowanie starych domów

Remontowanie starego i poniszczonego domu jest inwestycją kosztowną, ale w wielu przypadkach opłacalną. Możemy taką nieruchomość kupić po bardzo atrakcyjnej cenie i w ten sposób zrekompensować sobie z nawiązką koszty poniesione przy remoncie. Wiele osób nie chce się podejmować tego rodzaju inwestycji, ponieważ nie wiedzą tak naprawdę w jakim stanie jest dom, ile trzeba będzie wymienić rzeczy i ile to wszystko wyniesie. Są jednak osoby, które zajmują się tym profesjonalnie i kupują używane domu, aby je odnowić i sprzedać po znacznie wyższej cenie. W ten sposób możemy stać się właścicielami niezwykle okazałej nieruchomości i to właściwe za jakiś procent jej prawdziwej wartości. Jeżeli znamy się na budownictwie, wiele napraw i prac remontowych możemy zrobić sami, mamy sporo gotówki i chęci do pracy to możemy zacząć zajmować się tym profesjonalnie. Z całą pewnością wyjdziemy na swoje. Jednak same umiejętności budowlane nam w niczym nie pomogą.

Negocjacja cen

Musimy mieć jeszcze dar negocjacji. W ten sposób uda się nam zbić cenę nieruchomości nawet o kilkanaście procent, co z pewnością będzie dla nas bardzo korzystne. Przyda się nam to również podczas zawyżania wartości przy odsprzedaży. Dlatego dobrze jest znaleźć sobie wspólnika do takiego biznesu – w ten sposób uda się nam załatwić wszystko znacznie szybciej i za bardziej atrakcyjne pieniądze. Nie będziemy mieli wszystkiego na swojej głowie, co pozwoli nam na realizację swoich zadań. W wielu przypadkach będziemy musieli korzystać też z pomocy innych osób, którzy znają się np. na wymianie instalacji elektrycznych, odgrzybianiu itd. W trakcie prac remontowych może przytrafić się bardzo wiele niekorzystnych zdarzeń, których niestety nie będziemy w stanie przewidzieć. Kolejną ważną rzeczą będzie odpowiednie urządzenie mieszkania – tak, aby było potencjalnie zachęcające dla kupujących.

Stary, kolonialny dom (sxc.hu)
Stary, kolonialny dom (sxc.hu)

Wyposażenie

W tym celu warto wziąć pod uwagę charakter samego domu. Jeżeli przypomina on stare dwory to dobrze jest nawiązać w wystroju do tego. Mogą to być na przykład meble stylizowane, które będą znajdowały się w pokoju gabinetowym czy też sztukaterie na ścianie w salonie. Wszystko to podnosi wartości estetyczne, co przełoży się też na lepszą reakcje kupujących. Dzięki temu uda się nam osiągnąć znacznie wyższą cenę, a o to przecież nam chodzi. Nie powinniśmy oszczędzać pieniędzy lub robić czegoś na szybko. Z pewnością zostanie to zauważone i przez to będziemy musieli sprzedać dom za niższe pieniądze niż oczekiwaliśmy. Warto też stosować metodę na negocjacje z wysokiego pułapu. W ten sposób psychologicznie będziemy w stanie wygrać takie targowanie i w ostateczności dostać dokładnie tyle, ile planowaliśmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

  • yukka

    Podobają mi się takie meble. Niestety są dość drogie, ale potrafią znacząco podnieść prestiż danego pomieszczenia. Sprawdzą się idealnie w gabinecie.

Wypowiedz się na ten temat