Z czym wiąże się druk 3d?

jedno słowotechnologia, a daje nam tyle możliwości. Słowo wieloznaczne, ponieważ zagościło niemal do każdej dziedziny życia.  Dziś postaramy się przytoczyć technologie w postaci druku 3d.

Coraz więcej drukarni  jest w stanie wydrukować nam rzecz właśnie w formacie 3d (druk cyfrowy wieloformatowy). równie dobrze możemy zakupić sobie taką drukarkę do domu, musimy jednak liczyć się z tym, że jest to bardzo duży koszt ok. kilka tysięcy złotych, jest to rzecz dosyć skomplikowana, wymagająca nie tylko specjalistycznej drukarki ale także oprogramowania i wiedzy. Zaznaczając, ze drukarka domowa (3d) jest w stanie drukować na prawdę małe rzeczy.

sxc.hu
sxc.hu

POSTĘP TECHNOLOGII

Zwracając uwagę na fakt, że technologia drukowania rozwija się naprawdę w szybkim tempie już niedługo pewnie to rzecz normalna – druk wieloformatowy w postaci 3d. niestety na razie musimy się nastawić na dużo mniej zaawansowane i przede wszystkim drogie druki 3d. jeśli chcemy kupić drukarkę z możliwością drukowania w 3d musimy liczyć się z tym, że za rok albo nawet pół roku straci ona swoją wartość nawet o połowę.

OGRANICZENIE DRUKU

Dodatkowo przypomnijmy, że póki co druk ten nie jest do końca dopracowany, tak więc jest on nieco ograniczony. Nie jest zupełnie prawda, że możemy wydrukować wszystko to, o czym marzymy. Póki co drukarka 3D może wydrukować nam naprawdę proste w konstrukcji obiekty. Możemy np. spróbować wydrukować skomplikowana rzecz z nieskomplikowanych elementów tj. drukujemy w formacie 3dmale elementy, które po złączeniu dadzą nam jeden większy obiekt, jednak widzieć trzeba, że będzie to bardzo mozolna praca.

Jakichkolwiek byśmy nie brali argumentów przeciw, najważniejszy jest ten, który przemawia za drukiem w 3D. Jest on fantastyczny, a sądzić nawet można, że niedługo będzie on nie tylko fantastyczny ale również zachwycający i wprost niemożliwy. Już teraz możemy słyszeć o takich rzeczach jak wydruk13owana noga dla kaczki czy drukowanie jedzenia przez NASA.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat