Zabezpieczenie towarów przemysłowych

Producent towarów bardzo często ma problemy ze zmniejszeniem sprzedaży, ponieważ jakość danego towaru okazuje się nie wystarczająca dla klientów. Może się tak okazać na przykład jeżeli opakowanie będzie uszkodzenie, a produkt i tak znajdzie się na półkach sklepowych. Do takich sytuacji dochodzi niestety często i przeważnie dzieje się to podczas transportu lub magazynowania. Jeżeli więc chcemy pozbyć się takiego problemu to będziemy musieli zastosować większe środki ostrożności. Towar z reguły nie jest przewożony pojedynczo, ale na paletach. Konieczne będzie ich właściwe zabezpieczenie, aby nie ulegały one uszkodzeniom podczas tych czynności i dodatkowo, aby nie nasiąkały wodą, co również jest częstym problemem. W ten sposób będziemy mieli pewność, że towar będzie pozbawiony wad i będziemy mogli zapewnić klientom taki produkt na jaki czekają. Bez tego nie będziemy w stanie rozwijać się i generować większych zysków. W biznesie jeżeli stałego się w miejsce to jest to traktowane tak, jakbyśmy zaczęli się cofać. Nie możemy więc bagatelizować problemu i udawać, że go nie ma.

Plandeka

Jednym z prostszych i tańszych sposobów jest magazynowanie palet pod przykryciem. Często do tego wykorzystuje się plandekę z brezentu, która jest niezastąpiona w takich sytuacjach. Dzięki niem mamy przede wszystkim warstwę, która jest nieprzemakalna i dodatkowo odporna na zarysowania. Stosowane są one nawet na pojazdach wojskowych, co tylko potwierdza jej wytrzymałość. Zaletą jest to, że można dostać akcesoria plandekowe, które pozwolą na przywiązanie ich do palet lub obszycie w taki kształt jaki będzie nam potrzebny. Nic dziwnego, że jest to najczęściej stosowane rozwiązanie jeżeli zależy nam na takich właśnie korzyściach. Wykorzystuje się je również w innych zastosowaniach – w tym również w gospodarstwach domowych.

Wózek widłowy (sxc.hu)
Wózek widłowy (sxc.hu)

Ochrona

Innym sposobem na zabezpieczenie produktów będzie zapewnienie dodatkowego wypełnienia w kartonach. Dzięki temu podczas transportowania po wyboistych drogach nie będzie dochodziło do przesuwania się ładunku – często to właśnie wtedy powstają wszelkie zarysowania oraz wgniecenia. Jeżeli dbamy o potrzeby klienta to zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zapanować nad takimi problemami. Od razu będziemy mogli spotkać się z pozytywnym odzewem i poprawieniem wyników sprzedaży – są to rzeczy, na których nam przecież zależy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat