Zdrowe i bezpieczne podejście do pracy

Obowiązek pracy przypada praktycznie na każdego obywatela. Oczywiście do pracy nikt nas nie zmusza, ale bez niej nie będziemy w stanie utrzymać siebie i bliskich. Pracujemy głównie na emeryturę, bo przejście na nią oznacza w większości brak zdolności do pracy. Niestety praca w wielu przypadkach wiąże się z mniejszym lub większym niebezpieczeństwem. Chodzi o wpływ pracy na nasze zdrowie. Tego nie da się przeskoczyć i jedynie przepisy BHP w jakiś sposób to regulują. W każdym razie idąc do pracy często musimy zadbać sami o siebie, bo żadne przepisy nam w tym nie pomogą.

Praca przy komputerze

Nie bez powodu komputery stały się jednym z narzędzi pracy. Można na nich wykonać praktycznie wszystko, przez co wiele firm stawia właśnie na pracę przy komputerze. Taka praca może wydawać się w pełni bezpieczna, ale wcale taka nie jest. 8 godzin przy komputerze każdego dnia nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Najbardziej cierpią oczy, które są wyjątkowo przeciążone przy tego typu pracy. Potem dochodzą problemy z kręgosłupem, ponieważ przebywanie przez tak długi czas w jednej pozycji jest dla niego bardzo niezdrowe. Mówi się jeszcze o problemach cieśni nadgarstka, ale to pojawia się już stosunkowo rzadko i po wielu latach pracy. W każdym razie ważne jest aby robić sobie regularne przerwy nie zważając na krzywe spojrzenia szefostwa. Według prawa można robić kilkuminutową przerwę co każdą godzinę pracy.

praca na wysokościach (pixabay.com)

Praca na budowie

Budowlanka to również bardzo szeroka branża. Pracę można znaleźć praktycznie od ręki, bo na budowie zawsze potrzeba ludzi. Niestety większość firm oferuje zbyt niskie wynagrodzenie, które do trudu pracy jest nieproporcjonalne. Poza tym praca na budowie to często również praca na wysokościach. Prawdą jest, że nie każdy nadaje się do tego typu pracy. Niektórzy czują się pewnie, nawet jak pracują na rusztowaniach. Inni mają problem aby na to rusztowanie wejść, a co dopiero pracować i czuć się tam pewnie. Wniosek jest taki, że osoby z lękiem wysokości nie nadają się na budowę, bo przez własny strach mogą sobie zrobić krzywdę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat